Szanowni Państwo!

Z okazji zbliżających się Świąt w imieniu Instytutu Naukowego im. Oskara Haleckiego w Kanadzie, składam wszystkim Państwu serdeczne życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Stary Rok 2020 był ważny dla naszej działalności z powodu dwóch rocznic: 100-lecia polskiego zwycięstwa nad bolszewikami i 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Oskar Halecki Institute in Canada kontynuuje pracę polsko-kanadyjskiego środowiska naukowego zapoczątkowaną w ub. wieku przez profesorów Bohdana Zaborskiego i Andrzeja Huberta Ruszkowskiego. Pielęgnujemy polskie dziedzictwo w Kanadzie mając za wzór takich wielkich Polaków jak nasz patron Profesor Oskar Halecki, Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski. Chciałbym też podkreślić bardzo dobrą współpracę z Ambasadą Rzeczypospolitej w Kanadzie pod przewodnictwem J.E. Ambasadora RP, dr Andrzeja Kurnickiego i Attaché Obrony RP, komandora Krzysztofa Książka jak również z polskimi Oblatami Najświętszej Maryi Panny. Od czerwca obecnego roku współpracujemy też blisko z nowym Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. Jesteśmy otwarci na współpracę, a przykładem jej niech będzie nasz udział w konferencji w Katedrze pod Sosnami na Kaszubach Ontaryjskich, z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

W Nowym Roku Pańskim, Anno Domini 2021, życzę powodzenia, wielu sukcesów i satysfakcji z pracy dla dobra Polonii, Polski i Kanady. Niech Nowonarodzona Dziecina wszystkim nam błogosławi i pozwoli przezwyciężyć wszelkie trudności i stanąć godnie do nowych współczesnych wyznań, w zgodzie z naszą dewizą:

Veritas et ratio

Życzę Państwu dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego.