Konferencja kwietniowa w 11. Rocznicę śmierci ostatniego Prezydenta PR na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego 10 IV 2010 podczas Tragedii Smoleńskiej jest poświęcona w tym roku Cyprianowi Kamilowi Norwidowi (1821 – 2021)


W ramach całorocznych spotkań polonijnych, których zadaniem jest wspólne uczczenie dwusetlecia urodzin poety, odbędzie się szereg wydarzeń kulturalno-naukowych we współpracy z instytucjami z Wielkiej Brytanii oraz Polski. 

Na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego Wykład Inauguracyjny o Norwidzie wygłosi Prof. dr hab. Kazimierz Braun, członek Rady Programowej OHI 10 IV 2021, a nasz Prezes weźmie udział w Inauguracji Roku Norwidowskiego w Londynie 9 IV 2021, o godz. 12:00 EST (w Kanadzie)

Do grona współorganizatorów wydarzeń należą instytucje londyńskie: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie (ZPPnO), Polska Macierz Szkolna (PMS), Blue Point Art Gallery London, SCENA POLSKA.UK, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK) oraz Instytut Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego (ILP UW). 

W ramach bogatego programu wydarzeń norwidowskich, które z uwagi na pandemię i ograniczenia sanitarne z nią związane odbywać się będą online, zapraszamy na: 

●      Recital Szopenowski w mistrzowskim wykonaniu prof. Anny Marii Stańczyk;

●      Wirtualną wystawę szkiców Cypriana Norwida w 3D Blue Point Art Gallery PUNO –Culture Lab Foundation wyselekcjonowaną z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie;

●      Dwudniową międzynarodową konferencję naukową „Cyprian Norwid wczoraj i dziś. W dwusetlecie urodzin Poety – Emigranta” zrzeszającą akademickie środowiska polonijne z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, a także badaczy z Polski;

●      Recital poetycko-muzyczny w wykonaniu Sceny Polskiej w UK;

●      Serię 6 filmów – etiud artystycznych o Norwidzie w Anglii (koprodukcja ZPPnO oraz IKE PUNO);

●      Konkurs poetycko-plastyczny dla szkół polonijnych (PUNO-PMS)

PROGRAM spotkań przewidzianych na  9–11 kwietnia znajdziecie Państwo w załączniku.

Serdecznie zapraszamy

UWAGI TECHNICZNE

●      W programie spotkań i konferencji podane są godziny zgodnie z czasem londyńskim (GMT). Uprzejmie prosimy wszystkich uczestników (albo: Wszystkich Państwa) o naniesienie na program swojego czasu lokalnego. 

●      Językiem konferencyjnym wystąpień jest język polski

●      Podczas konferencji będą emitowane materiały audiowizualne, które mogą obciążać serwery w czasie ich przekazywania poprzez platformę ZOOM, dlatego zdecydowaliśmy się utworzyć osobny kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-EIoH6aGYQFSNrSq12HtJQ
(link do kanału podany jest też w programie).
Na kanale tym każdy z Państwa będzie mógł odnaleźć dany film i go odtworzyć. Płynność przekazu jest bardzo dla nas ważna, a już szczególnie w materiałach artystycznych.

●      Podczas konferencji poprosimy Państwa o wyłączenie głosu a na czacie prześlemy adresy do premier filmowych. Po obejrzeniu filmów powrócimy do programu konferencji. Filmy nadal będą dostępne na kanale naszego projektu.

●      Dla osób spoza grona Gości Specjalnych oraz Prelegentów konferencyjnych został stworzony link do rejestracji :

https://konferencja_kwietniowa_puno_2021.eventbrite.co.uk

Zapraszamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych. 
Na Facebooku powstała strona, na której będą wszelkie informacje zarówno o naszej konferencji, jak i całorocznym projekcie Roku Norwidowskiego w Wielkiej Brytanii.

FB: https://www.facebook.com/NorwidwLondynie

Strona www projektu: https://puno.edu.pl/konferencja-kwietniowa-2021-cyprian-norwid-wczoraj-i-dzis-w-dwusetlecie-urodzin-poety-emigranta/

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-EIoH6aGYQFSNrSq12HtJQ

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji


Prof. dr Grazyna Czubinska
Dean for the Social Sciences Department
Polish University Abroad