29.09.1991 Latina, Italia. Il Papa Giovanni Paolo II durante la recita dell’Angelus ai piedi della chiesa.

Ottawa, Ontario, Kanada

6 marca 2023

Szanowni Państwo Członkowie, Przyjaciele i Sympatycy

Instytutu Naukowego im. Oskara Haleckiego w Kanadzie,

Przesyłam otrzymany z Polski KOMUNIKAT Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi i Narodowi Polskiemu, wyróżnionego Złotą Odznaką Radia Maryja z Diamentem, opublikowany w Warszawie 1 marca 2023 i podpisany w imieniu nowego składu Zespołu przez jego Przewodniczącego Prof. dr hab. inż. Janusza Kaweckiego.

Z posiedzenia tego Zespołu postanowiono omówić bardziej szczegółowo dwa dyskutowane tematy:

1.      Brońmy św. Jana Pawła II – atakowanego ostatnio przez ośrodki liberalne i lewackie nie tylko w Polsce, ale również po tej stronie Atlantyku. Komunikat wspomina ważne trzy encykliki św. Jana Pawła II – Veritatis splendor, Evangelium vitae i Fides et ratio, które są sprzeciwem Kościoła przeciwko ,,cywilizacji śmierci” i pozostających pod jej wpływem różnych ideologii. Zapoznajmy się i studiujmy encykliki św. Jana Pawła II.

2.      Wspieranie Radia Maryja – czyli wspieranie niezwykłych dzieł wyrosłych wokół Radia Maryja: Telewizji Trwam, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej (lub inaczej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej), pismo ,,Nasz Dziennik”, Fundację ,,Nasza Przyszłość” i Rodzinę Radia Maryja. Przypominam, że Rodzina Radia Maryja działa również w Kanadzie a Dyrektorem Kanadyjskiego Oddziału Radia Maryja jest znany nam O. Jacek Cydzik, CSsR – https://www.radiomaryja.pl/informacje/o-j-cydzik-cssr-radio-maryja-nadal-dziala-w-kanadzie-i-glosi-ewangelie-jezusa-chrystusa-nie-sieje-nienawisci-a-przeciwnie-przekazuje-nauke-chrystusa-ktory-nauczal-milosci-dobra-sprawiedliwosc/  .

Sponsorowany przez nas i będący pod naszą opieką prawną i organizacyjną od jesieni 2020, portal internetowy www.TVinterPOLONIA.com nadaje bezpośrednio z Polski szereg programów Telewizji Trwam, w tym codzienne wiadomości i jej ważne programy. Portal ten jest prowadzony przez członków naszego Instytutu i przyjaciół Radia Maryja w Calgary, Alberta.

Wspierajmy Radio Maryja i wszystkie Jego dzieła jak tylko możemy, by ten niezależny głos trwał również na tym kontynencie, a szczególnie w Kanadzie.

Brońmy pamięci św. Jana Pawła II i Jego następcy Benedykta XVI.

Z poważaniem,

Prof. dr inż. Aleksander Maciej Jabłoński, P.Eng.
Prezes
The Oskar Halecki Institute in Canada

Zał.