Pani Filomena Leszczyńska wygrała proces wspierany przez Redutę Dobrego Imienia z prof. Janem Grabowskim z Ottawy i prof. Barbarą Engelking z Warszawy, o zniesławienie swojego kuzyna, bohaterskiego sołtysa, ś.p. Edwarda Malinowskiego.

Szanowni Państwo,
Przekazujemy materiały opublikowane w jęz. polskim i angielskim przez Redutę Dobrego Imienia Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. Wygranie procesu przez p. Filomenę Leszczyńską o zniesławienie przez manipulację dokumentami historycznymi z czasów i po okupacji hitlerowskiej w Polsce przez prof. Jana Grabowskiego z Ottawy i prof. Barbarę Engelking z Warszawy jest warte uwagi i zapoznania się z jego materiałami.

Prosimy o przekazanie swoim znajomym i przyjaciołom w Kanadzie.
Z poważaniem,
dr inż. Aleksander Maciej Jabłoński
Prezes
Oskar Halecki Institute in Canada

———- Forwarded message ———

    
 Prosimy o ich udostępnianie anglojęzycznym znajomym!
 
Szanowni Państwo,
 
Nie milkną echa zwycięskiego procesu Filomeny Leszczyńskiej wspieranej przez Redutę z prof. Barbarą Engelking i prof. Janem Grabowskim. Wciąż to wydarzenie budzi spore emocje i zainteresowanie mediów. Przypomnijmy, że 9 lutego br. wygraną zakończyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Warszawie a prof. Jan Grabowski oraz prof. Barbara Engelking muszą przeprosić Panią Filomenę Leszczyńską, kuzynkę bohaterskiego sołtysa z lat okupacji śp. Edwarda Malinowskiego.
 
W sądzie Panią Filomenę Leszczyńską reprezentowała adwokat dr Monika Brzozowska-Pasieka. Dlatego pragnę zarekomendować Państwu niezwykle cenne nagrania z konferencji prasowej, w której adwokat Monika Brzozowska- Pasieka wyjaśnia wszelkie wątpliwości i dzieli się wiedzą dotyczącą procesu, w którym broniła dobrego imienia śp. Edwarda Malinowskiego.
 
Bardzo nam zależy by prawda o tym procesie przebiła się także do wpływowych środowisk na całym świecie, do międzynarodowej opinii publicznej. I ze względu na wagę tej sprawy uprzejmie prosimy Państwa o przekazywanie informacji o tym wydarzeniu Waszym anglojęzycznym Przyjaciołom, Krewnym, Znajomym. To bardzo ważne i prosimy byście Państwo przekazywali te wiadomości dalej, do maksymalnej liczby osób.
 
Podczas konferencji prasowej adwokat przedstawiła nagranie, w którym Filomena Leszczyńska wyjaśniła przyczyny złożenia pozwu przeciwko naukowcom.
 
Następnie dr Monika Brzozowska-Pasieka, wyjaśniła okoliczności procesu i jego podstawę prawną. Przyznała, że jest to jedna z licznych spraw o zniesławienie w Polsce i Europie. Omówiła zarówno zagadnienie praw osobistych, czyli tożsamości narodowej, jak i związaną z tym historię legislacyjną. Wyjaśniła również szczegółowo zarzuty przedstawione w pozwie. Podkreśliła, że pozew nie miał na celu ustalenia historycznej prawdy, ale miał wskazać na „nieścisłości badawcze”, które doprowadziły do zniesławienia Edwarda Malinowskiego.
 
W trakcie konferencji prasowej omówiono dokumenty i zeznania z procesu Malinowskiego z lat 1948-1950, podkreślając zeznania ocalałych z Holokaustu, który wskazywali na bezinteresowną i częstą pomoc udzielaną Żydom przez Edwarda Malinowskiego.
 
Konferencja odbyła się w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski. Nagranie konferencji w obu językach można znaleźć pod linkami podanymi poniżej.
 
Chcemy by prawda o tym procesie przebiła się także do wpływowych środowisk na całym świecie, do międzynarodowej opinii publicznej. I dlatego ze względu na wagę tej sprawy uprzejmie prosimy Państwa o przekazywanie informacji o tym wydarzeniu Waszym anglojęzycznym Przyjaciołom, Krewnym, Znajomym. To bardzo ważne.
 
Relacja (nagranie) z konferencji:
 
Konferencja prasowa adwokatów Moniki Brzozowskiej-Pasieki i Jerzego Pasieki, dotycząca pozwu Filomeny Leszczyńskiej przeciwko J. Grabowskiemu i B. Engelking. Podczas konferencji zostaną pokazane nowe źródła i materiały dotyczące sprawy: https://youtu.be/iHRnq3MKxkI
 
Press conference on the Leszczynska vs Grabowski and Engelking case.Press conference by attorney Monika Brzozowska Pasieka and attorney Jerzy Pasieka on the case of Filomena Leszczyńska’s lawsuit against J. Grabowski and B. Engelking.New facts about the case and historical sources will be presented.The conference is simultaneously translated into English.
 
https://youtu.be/m6h7BjHZaBg
 
Zapraszam do zapoznania się z tymi interesującymi materiałami.
 
Cieszymy się z wygranej Pani Filomeny Leszczyńskiej, ale przede wszystkim jesteśmy dumni, że udało się przywrócić cześć śp. Edwardowi Malinowskiemu. To, że Reduta Dobrego Imienia od początku zajmowała się tą sprawą, było możliwe dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu finansowemu jakiego nam stale udzielacie. Ponieważ nigdy dosyć wyrazów wdzięczności, więc po raz kolejny serdecznie Państwu dziękuję i proszę byście byli z nami.
 
Z wyrazami szacunku
 
Maciej Świrski
 
 
PANI FILOMENA WALCZY O PRAWDĘ I DOBRE IMIĘ SWOJEJ RODZINY.
 
 
Chcesz pomóc Babci Filomenie i innym? Wspieraj regularnie Redutę Dobrego Imienia.
 
Wspiera nas już 1023 osoby. Aby działać na pełna skalę musi być nas co najmniej 4 000.
 
 
Darowizny mogą Państwo przekazać poprzez wpłatę na poniższy numer konta:
 
Nr konta: 87 1090 1883 0000 0001 2254 5117
 
Bądź po kliknięciu w poniższy link:
 
https://rdiplad.org/darowizna
 
Prosimy o wpłaty z tytułem „Darowizna stała na cele statutowe RDI
 
 
                 
               
Pozdrawiam
 
Maciej Świrski
 
Prezes Reduty Dobrego Imienia
 
Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach od osób fizycznych.
 
Jeśli identyfikujesz się z celami Reduty wesprzyj nas darowizną poprzez system Dotpay lub PayPal. Kliknięcie w jeden z poniższych obrazków przeniesie Cię na stronę Dotpay lub PayPal gdzie można przekazać darowiznę – na Dotpay za pomocą przelewu internetowego, a na PayPal za pomocą karty kredytowej.
 
Dziękujemy!
 
Można także wesprzeć Redutę poprzez wpłatę na konto bankowe
 
87 1090 1883 0000 0001 2254 5117  z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu, a także podaniem adresu mailowego.