Szanowni Państwo

 

Bardzo proszę o zapoznanie się z załączonym, ważnym listem pt. Protestuje. Żądam. Proszę” Pana Profesora Janusza Kaweckiego, mojego Kolegi z okresu naszej wspólnej pracy na Politechnice Krakowskiej w Instytucie Mechaniki Budowli (1970 – 1976) oraz obecnie z Krakowskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Prof. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie (AKO – Kraków).

Profesor Kawecki jest również znanym publicystą katolickim, obrońcą radia Maryja i współtwórcą polskiego ruchu w obronie nienarodzonych.

 

List, z którym się w pełni solidaryzuje i popieram dotyczy haniebnych ataków, również ze strony kandydatów na posłów Koalicji Europejskiej i innych kol skrajnie liberalnych i antyklerykalnych w Polsce. Ataki te objęły bezczeszczenie polskich, świętych symboli narodowych takich jak ikona Matki Bożej Częstochowskiej oraz m.in. członków hierarchii Episkopatu polskiego, w tym Jego Ekscelencje Metropolitę Krakowskiego ks. abp prof. Marka Jędraszewskiego,

 

Do całej grupy haniebnie zachowujących się kandydatów na posłów do PE należy m.in. znana krakowianka, Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein z d. Woźniakowska (córka znanego publicysty i działacza katolickiego w okresie PRL Profesora Jacka Woźniakowskiego, współtwórcy wyd. ,,Znak”). Miałem niejednokrotnie możliwość zapoznania się z Jej wystąpieniami i atakami godzącymi w polską godność i wartości narodowe, a także jej wypowiedziami na forum Parlamentu Europejskiego i również do różnych środków masowego przekazu.

 

 

Z poważaniem,

 

prof. dr inż. Aleksander Maciej Jabłoński, P.Eng.

Prezes

Oskar Halecki Institute in Canada

 

 

Ottawa, 22 maja 2019

LIST Protestuje. Żądam. Proszę” Pana Profesora Janusza Kaweckiego w PDF